Girişimcilik zirvesi hep Türkiye’de yapılsın

2011 bugün ’ın da katılımıyla start alıyor.

’nin ilki Barack Obama’nın himayesinde gerçekleşmişti. Bu seneki zirvenin ’de yapılmasına Erdoğan’ın mektubunu Obama’ya elden ileterek elçilik eden Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş, Dünya Girişimciler Zirvesi’nin her sene ’de düzenlenmesi için Başbakan Erdoğan’a teklif götüreceğini söyledi. Altuntaş’a göre eğer Başbakan bu teklifi kabul ederse girişimciliğin merkezi konumuna gelecek.

Altuntaş, şimdiye kadar zirvenin Türkiye’ye 10 milyon dolarlık reklam geliri kazandırdığını ve bütün otellerin dolu olduğunu ifade etti.

‘Otobüs’ten indim, BMW’ye bindim’ kitabıyla Steve Jobs’un kitabının satışlarının önüne geçen , 20 gün içinde kitabın 11. baskısını çıkardıklarını söyledi. Altuntaş, şimdiye kadar birçok kişinin kitabı okuduktan sonra ticaret odasına başvurduğunu kendisine ilettiğini, 1 sene sonra da kitabını okuyarak başarılı olan girişimcilerin kitabını yazmayı hedeflediğini ifade etti. ’ın gelecek sene yazacağı kitabın adı ‘Otobüs’ten indiler, BMW’ye bindier’ olacakmış.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*