Gelecek 1-2 sene sarsıntılı geçebilir

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı , Euro Bölgesi’ndeki mali problemlere işaret ederek gelecek 1 veya 2 senelik sürecin zorlu geçebileceğini ifade etti.

Başkanı, birtakım temaslarda bulunmak için ’a gitti ve ’ta yaptığı açıklamada ’daki mali problemlere ve krizin ’yi ne şekilde etkileyebileceğine değindi.

Hüseyin Erkan, Avrupa’daki mali krizin kısa vadeli olmadığını ve gelecek birkaç sene ekonomide dalgalanmalara sebep olabileceğini söyledi. Birçok şirketin hisselerini halka sunmak istediğini ancak piyasalardaki dalgalanmalar sebebiyle bu işlemlerin 2012 yahut 2013’e ertelenebileceğini söyleyen Erkan, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın, Avrupa’daki en başarılı merkezlerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Erkan, İMKB’nin dünyada ilk 10 içinde olduğunu, Türkiye’de küçük ve orta ölçekli şirketlerin hisselerini kolayca halka arz edebildiğin ancak büyük şirketler için fonların yeterli gelmediğini ve bu sebeple gelecek 1-2 senenin ekonomide dalgalanmalara sebep olabileceğini söyledi.

Krizin Türkiye’ye etkisi konusunda Türkiye için karamsar olmadığını söyleyen Erkan, Avrupa’da devam eden krizin çok uzun sürmeyeceğini düşündüğünü ifade etti.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*