Forbes’un en zenginler listesi

dergisinin hazırladığı dünyanın en zenginleri sıralamasında 6 Lübnanlı bulunuyor.

Forbes dergisinin hazırladığı dünyanın en zenginleri listesinde Lübnanlı ailelerden Hariri ailesinden 4 kişi, Başbakan Necip Mikati’nin ailesinden 2 kişi yer alıyor. Bu kişiler milyar dolarlık servetleriyle sıralamada yer buldular.

Forbes dergisinin 2011 yılında hazırladığı dünyanın en zenginleri listesinde Lübnan Başbakanı Necip Mikati ve kardeşi Taha Mikati 2,8 milyar dolarlık servetleriyle 409. sırada yer alıyorlardı. Derginin 2012 yılı için hazırladığı en zenginler listesinde Başbakan Necip Mikati ve kardeşi Taha Mikati 3’er milyar dolara yükselen servetleriyle dünyanın en zenginleri sıralamasında 377. sırada yer aldılar. Derginin hazırladığı listede Lübnan’da öldürülen eski Başbakan Refik Hariri’nin kardeşi Bahia Hariri ise 2,5 milyar dolarlık servetiyle 491. sırada yer buldu.

2011’de 595. sırada yer alan Lübnan eski Başbakanı Saad Hariri de 1,7 milyar dolarlık servetiyle Forbes’un listesinde 746. sırada yer aldı. Ayman Hariri ve kardeşi Fahd Hariri ise 1,3 milyar dolarlık servetleriyle listede 960. sırada yer buldular.

Yorumlar

  1. EvkaWeb says:

    Lübnan zirveyi ne zaman bırakacak acaba? :))

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*