Facebook Karton Oyunu

Sosyal medyanın hızla büyümesiyle birlikte insanlar online dünyanın içerisinde kendilerini kaybederek, gerçek dünyadan uzaklaşmaya başladılar. Günümüzde çoğu kişi; Twitter ve gibi kanallar vasıtasıyla birbirleriyle konuşuyor, iletişim kuruyor. Ancak bu etkileşim çoğu zaman sanal olmaktan bir türlü kurtulamıyor. Grafik tasarımcı Pat C. Klein, insanların birbirleriyle iletişimlerini yeniden yüz yüze gerçekleştirmelerini sağlayacak yeni bir iş fikri ile karşımıza çıkıyor:  Kutu Oyunu.

PSFK’nın haberine göre iğneleyici bir şekilde tasarlanmış Facebook Kutu Oyunu, insanları sonsuza kadar internet başında oturmaktan alıkoymayı hedefliyor. Projenin arkasındaki temel fikir ise insanların sürekli Facebook üzerinden değil aynı zamanda gerçek dünyada da iletişimlerini güçlendirmek.

facebook-kutu-oyunu1111111111111111111111

Facebook Kutu Oyunu tıpkı Monopoly’de olduğu gibi çeşitli karelerden oluşan bir tahtası ile beraber geliyor. Karelerin üzerlerinde ise “Arkadaş İsteği: Yakından tanımadığın bir oyuncuya onun hakkında soru sor” – “Etkinlik: Oyuncularla başka bir aktivite için plan yap” – “İlişkini Bitir: Eğer oyunculardan biriyle ilişkin varsa, bunu bitir” gibi açıklamalar bulunuyor. Monopoly’de bulunan şans ve kamu fonu kartlarından farklı olarak ise “Beğeni” ve “Statü” kartları ile birlikte gelenler arasında.

Henüz proje aşamasında olan iş fikri piyasaya çıktığında sanal sosyalleşme macerası belki biraz olsun gerçek dünyaya taşınabilir gibi görünüyor.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*