ESENYURT KONUT MAĞDURLARI

Esenyurt’ta sahibi olan binlerce kişi büyük bir umutla Büyük Şehir Meclisinden bekledikleri güzel haberlere ulaşamadılar.
Konut sahipleri için hayal kırıklığı olan Meclis toplantısında Konutlarını ele alan hiçbir konu gündeme gelmedi.

Grup başkanı ise birkaç cümle ile Esenyurt konut sahiplerinin umudunu tamamen kaybettirdi.
Yapılan açıklamada grup başkanı ; “ Esenyurt konutları için yapılacak bir şey yok, İBB’nin tek atacağı adım imarsız alanlara inşaat ruhsatı almak olur” dedi.
Bu açıklama ardından, Esenyurt konut mağdurları Grup başkanına ve Meclis toplantısına tepki gösterdi.

esenyurt konutları

Esenyurt’ta yaklaşık 25 bin konutu kapsayan sorun aslında konut sahiplerinin ciddi anlamda mağdur oldukları bir konudur.
İBB ile müteahit firmalar arasında aşılamayan konular nedeni ile binlerce konut sahibi evleri üstünde hiçbir hak talep edememekte.
Vatandaşlar parasını ödedikleri konutlarına sahip olamadıkları için olumsuz her türlü açıklamaya tepkilerini dile getirmekten çekinmeyeceklerini açıkladılar.

Konut mağdurları sık sık Esenyurt Meydanı’nda toplanarak şikâyetlerini eylemlerle dile getireceklerini söyledi.

Esenyurt Belediye Başkanı ise bizim de yapabileceğimiz bir şey yok. Ortada bize iletilen bir plan yok, Bir imar izni yok. Vatandaşlarımız ne yazık ki dolandırılmışlar açıklamasında bulundu.
Eğer sözü geçen alanlara, sözde satışları yapılan konutların yapılması halinde yine bir sorun olacağını, kaçak inşaat nedeni ile yapıların yıkımının gerçekleşeceğini açıkladı.

Daire sahiplerinin bu noktada yapabileceği en mantıklı çözüm ise ’ne ve adı geçen inşaat firmalarına ve yetkililerine dava açmak olacaktır.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*