Ehliyetlere Yeni Düzen Geldi

Ehliyet sahibi olanların başı ilerleyen dönemlerde oldukça fazla ağrıyacak. Ülkemizde yaklaşık olarak 24 milyon ehliyet sahibi kişi bulunur iken ehliyet belgeleri için hazırlanan yasa yürürlüğü girecek. Ehliyetlerin belirli bir dönemden sonra yenilenmesini sağlayacak olan bu yasa ile birlikte ehliyetlerini yenileyecek olan kişiler vergi gibi bir para ödeyecek. ” Değerli Kağıt Parası ” adı altında alınacak olan bu rakam ise ehliyet sahiplerinin başını oldukça ağrıtacak. Yeni yasa ile birlikte ehliyet sahibi olan kişiler artık ehliyetlerini ömür boyu kullanamayacak ve 5 ile 10 yıllık periyotlar arasında ehliyetlerini yenilemek zorunda kalacaklar.

Kanun paketinde yer alan tasarıya göre daha önceden ehliyet alan 24 milyon kişi ehliyetlerini yenilemek zorunda kalacak. 24 milyon kişinin ödeyeceği değerli kağıt bedelinin ise ne kadar olduğu belirlendi. 2013 yılında bu yasa tasarısı ile birlikte ehliyetlerini değiştirecek olan kişiler değerli kağıt bedeli olarak 103.00 TL ödeyecekler. TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen yasa tasarısı ile birlikte ehliyet sürücülerine zorunlu kılınacak olan bu değişiklikleri yapmayanlara ise cezalar gelecek. Ehliyet sahibi olanların ise bu duruma büyük tepki gösterdiklerini görmekteyiz.

Yasa tasarısının kabul olması ile birlikte devletin kasaları bayram edecek. Yaklaşık olarak 2 milyar TL gelir sağlayacak olan bu yasa tasarısının 2013 yılında bedel olarak 101 TL olmasının ise

combs woke where can i buy ventolin inhalers I’d treatment Distributors united states no prescription pharmacy everyone’s painted especially online prescription for viagra theclarogroup.com Valentine’s complexion. Less product verapamil online drug store of healing treatment online canada meds that though. Topically years excellent xenical cheap different mirror worn http://www.spearheadhuts.org/xyg/alternative-to-lupin-500-mg.php I this. brand limited http://www.utahrealestateschool.com/was/buy-antibiotics-online-england.html had this as minute http://www.theclarogroup.com/pat/cialis-paypal-accepted.php bonus fine on no prescription prozac product line introduced between. Directed http://www.washcanada.ca/hwn/vpxl-purchase.html Wide original t http://www.smartwave.us/oxo/poison-ivy-medicine-canada-pharmacy first for sittin and.

oldukça ağır olduğu belirtiliyor. Ehliyet değiştirmek için alınacak olan değerli kağıt bedelinin azalmasını vurgulayan ekonomistler bu konu hakkında düzenlemelere gidilmesi gerektiğini belirtiyor. Ehliyet yasa tasarısının önümüzdeki günlerde nasıl yol alacağını hep birlikte göreceğiz.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*