Ebook satarak para kazanma yolları

Merhabalar tekrarda

2 sene öncesine kadar  ayda 150-250 dolar  arası kazandığım bir sistemi sizlerle paylaşmak istedim. Amerikada ve çinde çok yaygın satarak para kazanma işi. Öncelikle ona bakalım

Ebook nedir ?

Ebook herhangi bir konu hakkındaki yazının bilginin dosya halindeki biçimidir. Genelde pdf şeklide oluyor. Çok nadiren word formatında da olabiliyor. İsterseniz siz yazabilirsiniz isterseniz internetten kopyalayabilirsiniz. Bu sorun değil. Ama bir konuda bilginiz varsa ve siz yazıyorsanız daha iyi.

Ebayde 0.99 dolardan günde 8-10 arası satıyordum. Başlıklarım çarpıcıydı. Üzerine düştüğüm zamanlarda günde 20 taneyi bulduğum oluyordu. İşin en zevkli yanı kurup bırakmamdı. 10 gün sonra hesaptaki parayı çekiyordum. Yine ebayden satıyordum.

Nasıl Ebook satılırda para kazanılır derseniz

Öncelikle bir ebay hesabınız olacak .Nasıl açılacağını size söylemiştik. Daha sonra ingilizce bir ebook bulacaksınız ya da siz yazacaksınız. Mesela web sitesi kurarak nasıl para kazanılır adlı bir ebook yazabilirsiniz ingilizceniz varsa tabi. Ya da en güzel kek tarifleri gibi bir ebook. Yazmak istemiyorsanız google da aratıp bulabilirsiniz. Daha sonra ebayde bunları pdf formatında listeleyeceksiniz. 0.01 dolardan başlatacaksınız 7 günlük  olarak. Her 2-3 saatte bir ebaye girip 4-5 tane daha listeleyecekiniz. Böylelikle ebook arayanların karşısına sürekli sizin ebooklarınız çıkacak ve satma ihtimali artacak.Ebook satıldıktan sonra siz alıcının paypal adresindeki mailine ebookları mail atacaksınız. O maili görünce zaten size feedback bırakacaktır.

Daha çok satmak istiyorsanız 3 tane öneli nokta var

1- Çarpıcı konu ,çarpıcı başlık ve güzel bir resim

2- 4-5 saatte bir yeni listeleme. Mümkünse saatte bir .

3- Yabancı forumlarda ebooklarınızın linkini verme

Bu yollarla her ay güzel kazanç elde ettim taki ebay hesabım kapatılana kadar. Kapatılma nedeni ebookların cd ile yollanmamış olmasıydı. 45 gün içinde elinize cd geçecek diyordum ama mail atınca alıcı cd yi beklemiyordu. Taki 2000 tane satışın ardırndan bir tane prensip sahibi alıcı şikayet edene kadar.

Pdf formatında listeleyebilirsiniz. Yakında resimli olarak anlatacağım ve kaç tane sattığımı görebileceksiniz.

Yorumlar

 1. ahahaahahha

  benimde para kazandığım bir yoldu. Ne günlerdi onlar. yılbaşı öncesi en güzel yılbaşı hediyeleri adlı ebook yapmıştım. o ay 1000 dolara yakın kazandım. Sonradan sistem değişti. Ebook formatıda değişti. Benimde hesabım kapatıldı sonra bakmaz oldu. Şimdi tekrardan eski format gibi satılıyormuş. Bende tekrar deneyecem bakalım. Satabilirsem yazarım buraya. Ayda havadan 100 150 dolar gelse yeter :)

 2. ingilizceniz varsa yabancı forumlarda konu ile ilgili ebay linkini bırakın

  Yukarıdaki yazıda biraz açık kalmış orası. Örnek vermek gerekirse ben kız arkadaşınla yapılacak en güzek yemekler adlı ebook hazırlamıştım. dating dorumlarından yorm bırakıyordum su ebooku okuyun dıye. Günde ekstradan 2-3 dolar daha geliyprdu

 3. Ebaydan satarken. Mutlak CD yollamak lazim mi ?

 4. Gerçekten çok kaliteli ve güzel bir iş fikri sitesi. İnternetten satış hakkında bir kaç soru sormuştum sorulara anında cevap geldi verdiği bilgilerde çok işime yaradı artık bende internetten satış yapmaktayım. Verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca teşekkürler.

 5. siflali says:

  aslında güzel fikir ama zor iş

 6. goncagül says:

  Bu Ebook işine oldum olası kafam basmadı.
  Bir ara bende denedim ama beceremedim.
  Ben internette mail oku kazan sitelere takılıyorum.

 7. Zor bir işe benziyor. Bu kadar basit iş yapma imkanı varken, bu iş bana biraz karışık geldi.Çokta para kazanılacağını sanmıyorum.

 8. cemile says:

  Bu iş sanırım artık cazibesini kaybetti. O kadar çok ek iş imkanları çıktı ki, Bütün arkadaşlarım ebook işini bıraktılar. Hem eskisi kadar alıcı bulmakta zorlaştı.

 9. yusuf says:

  listeleme işini anlamadım biraz daha açar mısın lutfen

 10. Hocam peki bu e-book larda listeleme ne kadara mal oluyor. ebay satış başına ne kadar kesinti yapıyor. Kısacası 0,99 $ lık e-book bize ne kadar bırakır.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*