Denizli’de sertifikalı girişimcilik eğitimi

Türkiye’de gerçekleştirilen projeyle Gençlik Meclisi eliyle verilen sertifikalarla bir ilk gerçekleştirilmiş durumda.Denizli Belediyesi Gençlik Meclisi, gençlerin girişimcilik algısını ve bilgisini ileriye taşımak için düzenlediği Teknoloji Destekli Girişimcilik Eğitim Programı’nda, programı tamamlayan gençlere sertifikalarını takdim etti.

Habitat, Intel ve MEB desteğiyle Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin gerçekleştirdiği Teknoloji Destekli Girişimcilik Eğitim Programı’nı bitiren gençlere sertifikaları, Kent Konseyi Hizmet Binası’nda törenle takdim edilirken törene Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, Gençlik Meclisi Üyeleri ile kursiyerler katılım gösterdi.

Şamil Çınar, Gençlik Meclisi’nin mühim projeleri gerçekleştirdiğini, Türkiye çapında sertifika verme töreninin ilk kez yapıldığını, eğitmen eğitimi projesine de Denizli’nin ev sahipliği yaptığını, bu projenin Denizli için gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Önümüzdeki dönemlerde projenin gelişerek devam ettirileceğini belirten Çınar, daha sonraki dönemler için başvurunun Kent Konseyi Binası’nda yapılması gerektiğini söyledi.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*