Çeyrek Altın 2013 Yazında Ne Olur ?

Altına 2 günde gelen darbe ile çeyrek altın 138 liraya kadar geriledi. Vatandaş altına hücum edince altında bir miktar yükselme olduk. Kapalı çarşı esnafı durumdan şikayetçi. Çok altın satılmasına rağmen karın düşmesinden şikayet ediyorlar.Uzmanlar yaz aylarında çeyrek altın fiyatının 120 liraya kadar gerileyeceğini belirtiyor.

Çeyrek Altın 120 Liraya Kadar Düşebilir

Fed in parasal politikasından sonra altın kademeli olarak düşmeye deam etti. Ünlü yatırımcı SOROS yatırımlarını 6 ay önce altından çekmişti.Altın ve Para Piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, son günlerde altın fiyatlarında yaşanan düşüşle birlikte fiyatların Şubat fiyatlarından daha aşağıda olmasına rağmen, tüketicilerin alım için beklemeyi tercih ettiğini söyledi.

Şimdi altın alırım yazın düğün zamanı satarım diye düşünenler bu sene zarar edebilir. Şimdilerde 138 140 lira olan altının yazın 120 115 liraya gerilemesi mümkün.O yüzden bu sene düğün yapacaklara yatırımcıların tavsiyeleri risk almamaları konusunda. Paralarını nakitte bulundurmaları düğün yapacaklar için daha avantajlı olabilir.

altın yorumları 2013

altın yorumları 2013

Altındaki düşüşü fırsata çevirmek amacıyla düğün mevsimi için kendisine hediyelik altın stoğu yapmayı düşünen tüketiciler için Yıldırımtürk, şu tavsiyelerde bulundu: “Bu şekildeki alıcıları daha önce de uyardık, şimdi 150 liradan alıyorlar ama düğün mevsiminde belki de 135 liradan alacaklar. Benim beklentilerimden daha hızlı bir gerileme söz konusu oldu, bu gerileme bu şekilde devam ederse belki de yaz aylarında çeyrek altının fiyatı 120 liraya kadar düşecek. Ama bu gerilemeyi ben çok kalıcı görmüyorum.” Nisan ayı içinde tepki alımlarının gelebileceğine işaret eden Yıldırımtürk, ”Mayıs ayında bir miktar toparlanma olabilir ancak yaz aylarında, düğün mevsiminde her halükarda altın fiyatlarının daha düşük olacağını ifade edebilirim. Bu düşüşlerde kısa vadeli stok yapmak çok doğru değil, ama tasarruf amaçlı uzun vadeli birikimler için her fiyattan altın alınması olası, ona bir şey diyemeyiz” ifadelerini kullandı.

Altın ilk defa bu kadar çalkantılı bir durumda ve ilk defa bu kadar uzun süreli bir düşüş trendine girdi. Yatırımcıların hepsi farklı görüşlerde. Genel ağırlıklı görüş altının daha da düşeceği yönünde. Yurt içinde ne kadar talep olsada global altın değerlerini FED in politikası belirleyeceği için altındaki düşüş devam edebilir

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*