Bursalı kadın girişimciler projesinin toplantısı

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker, Bursalı kadın girişimcilerin %62,4 gibi yüksek bir kesiminin işini hiç yoktan başladıklarını ifade etti.

Bursa Valiliği, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Bursa Girişmci İş Adamları Derneği’nin beraber çalıştığı projesinin sonuçları bir oteldeki kapanış toplantısında açıklandı. Parseker, kadınların girişimci olmasının altını çizdi.

BTSO’nun da başkanlığını yapan İlhan Parseker, Bursa’nın üretim merkezi vasfı taşıması sebebiyle, kadının iş hayatındaki önemine herkesin dikkat etmesi gerektiğini ve Dünya Ekonomik Forumu 2010 Cinsiyet Uçurumu Raporu’na göre Türk kadınının 134 ülke arasında sondan 8. sırada olduğunu ifade etti.

Toplantıda  çeşitli sanayici ve esnaf örgütleri de bulunurken, Proje Danışmanı Tülin Tüzün, Bursa Kadın Girişimcilerini Arıyor projesinin, 3 aylık bir çalışmanın sonucu ortaya çıktığını ve Bursa’daki kadın profilini çizdiğini ifade etti.

Yorumlar

  1. Semra Küçük says:

    Bursa valiliğinin yapmış olduğu internet yazısını gördüm bende kendi işimi kurmak istiyorum banada yardımcı olur musunuz.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*