Buharlı Araba Yıkama İşi

 İlk defa geçen gün istanbulda gördüm araba yıkama işini. Sektörde 1 sendeyi aşkın süredir varmış. Birçok yerde statik olarak kullanılıyormuş fakat gezgin olanı yeni yeni meşhur oluyor buharlı oto yıkama işinin.

Susuz, deterjansız ve fırçasız olduğu için git gide daha çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu işi yapanların müşterisi git gide artıyor yani. Arabasını buharla yıkatanlar ise oldukça memnun. Çünkü çizik yok , deterjan yok ve olduk.a güzel temizliyor ayrıcada çevreye duyarlı bu makineler.Araç yıkama başına 3 litre civarında su kullanıyorsunuz bu makineyle.Buharlı yıkamanın diğer avantajının ise suyun giremediği yerlerin temizlenebilmesi. Araçların bagaj araları ve jant bijonlarına kadar tüm noktaları buharla temizleniyor.

 

Bu işi sabit istasyonlarda yapabileceğiniz gibi gezici bir araç ilede yapabilirsiniz. Bu işi yapan istanbulda 2 araç gördüm şimdilik.. Otoparklar ile anlaşıyorlar genelde ve her gün otoparklara uğruyorlar. Arabasını otoparka bırakan birisi aynı zamanda belli bir ücret karşılığında arabasınıda temizletiyor. Aşağıda videoda nasıl yapıldığına dair video var. Bu işi yapan kişiye kazancını sordum.. Bu iş fikrinin kazançlı olduğunu ve harcadağınız zamana göre aldığınız miktarın arttığını söyledi. Kendisi sabah 11-akşam 7 çalışıyormuş ve aylık geliri 3000-4000 arası değişiyormuş. İlgili videoları youtube dan izleyebilirsniz.

Buharlı Araba yıkama işi kazançlımıdır ?

Sistemin ilk yatırım masrafı 14000 TL civarında. 1 araba yıkama masrafı size yaklaşık 5.5 TL ye mal oluyor. Arabayıda ortalama 15 tl den yıkıyorlar bu işi gayri resmi yapanlar.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*