Bu Hisselerden Uzak Durun!

’dan alınan verilere göre, hisse senetlerini halka arzeden şirketlerin %36’lık dilimi, kendi özvarlıklarının altındaki piyasa değeri ile işlem görüyor. 11 tane şirketin ise özsermayesi dibe batmış konumda…

 

borsa-istanbul

Yılsonunda Borsa İstanbul‘un hareketli günler geçirmesini bekleyen yatırımcılar, şirketlerin hisselerini didik didik inceleyerek araştırmalarda bulunurken, riskli portföy teklifinde bulunan şirketler bile artık daha temkinli durumda.

    SATIN !

 İş Yatırım Araştırma Direktörü Serhat Gürleyen, ‘Borsa İstanbul için “sat” tavsiyesi vermeye başladık’ diyor. Bu sözü söylemesinin arkasında yatan iki tane çok ama çok güvendiği gerekçe var.

Dayandığı ilk gerekçesi, şuanki değerine sahip olan hisse senetlerinin önümüzdeki aylarda karşılaşabileceği olası risklere karşı yeterince marj sahibi olmaması. Bundan dolayı, hisse senetlerinin en ufak bir kriz ortamında dahi değerinin düşebileceği vurgulanıyor.

İkinci olarak ise; FED’in verdiği mesajın yanlış anlaşılma olasılığı. Tüm dünyada söz sahibi olan FED, verdiği mesajlarla tüm dünya uluslarının piyasalarını etkileyebilecek konumda. Eninde sonunda FED varlık alımlarını azaltacak!

 

Bu öngörüye sahip olanlar mevcut endeks için şimdiden 55.000 hedefini koydular bile. 

 

 

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*