Bimer ile Kart Aidatı Alma

Kart aidatlarına şikayetler çığ gibi büyüyünce , başbakanlık güzel bir yöntem geliştirmiş diyebiliriz.BİMER yani başbakanlık iletişim merkezi üzerinden yapılan şikayetler hemen tüketici hakem heyetine gönderiliyor ve sonuçlar kısa bir sürede alınabiliyor.

‘BİMER ilgili başvuruyu en kısa sürede ilgili Tüketici Hakem Heyetine göndermekte. BİMER üzerinde yaptığınız başvuruda bilgilerinizin hepsi sisteme kayıt edilir ve başvuru işleme konulur. Sonrasında ise Tüketici Hakem Heyeti, ilgili bankaya gerekli yazıyı ulaştırır ve banka, hesabınıza kesinti yapılan tutarı iade eder. Amasya’da bazı tüketiciler ve hesap kesim ücretlerini bu şekilde geri aldı.


-45 liralık kesinti, hesabına iade edildi-
Amasya Endüstri Meslek Lisesi öğretmenlerinden Murat Bülbül ise BİMER’e banka kesintilerinin iadesi yönünde internet üzerinden evraksız ve prosedürsüz başvuruda bulunduğunu, yaklaşık 1 ay içinde başvurusuna cevap alarak hesabına 45 liralık kesintinin iade edildiğini söyledi.
Başvuru sürecinde Tüketici Hakem Heyeti ile ilgili bankaya gitmeden işlemlerini internet üzerinden kısa sürede yaptığını anlatan Bülbül, bankanın hesabına 45 lirayı ‘iade’ yazısıyla yatırdığını bildirdi

Sizde eğer kart aidatımı geri almak istiyorum diyorsanız e başvurmanızda fayda var. Yalnız dikkat. Kart aidatlarınızı geri aldıktan sonra bankalar bu parayı sizden başka bir şekilde alma yoluna gidebiliyor. Bu yüzden kart aidatınızı aldıktan sonra hesap işlemlerinizi detaylı şekilde incelemenizde fayda var.

 

Yorumlar

  1. gerçekten bimer ile kart aidatı alınabiliyormu

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*