Benzine Yine Zam Yapıldı

Son günlerde dolar ve euro fiyatlarında ki artışın devam etmesi ile birlikte araç sahiplerini kötü bir haber bekliyor. Piyasalar bir türlü durulmaz iken son olarak kur fiyatlarının artması ile birlikte fiyatlarına da yapıldı. Son yıllarda döviz kurlarından oldukça fazla etkilenmekte olan , 2013 yılının temmuz ayında yeni bir zam daha aldı. Bu haberler ile birlikte 7 kuruş daha zamlandı.

Uluslararası ürün fiyatlarında ki artışın da benzin fiyatlarında zam yaşanmasına neden olduğu belirtilir iken 11 temmuz 2013 tarihinden itibaren geçerli olarak motorinin litresine 7 kuruş zam yapıldı. Araç sahiplerinin en çok şikayetçi oldukları nokta olan benzin fiyatlarının inmesini bekler iken yeni zamlar ile karşılaşması ise herkesi şaşırtıyor.

Motorine yapılan yeni zam ve Türkiye’nin en yüksek benzini kullanması ile birlikte araç sahipleri alternatif yöntemlere başvurur iken bugünden itibaren motorinin litresine yapılan zam ile birlikte bir aracın deposuna benzin litre fiyatı 4.38 TL’den girecek. Oldukça yüksek rakamlara ulaşan motorin fiyatları insanları bezdirir iken ekonomi bakanlığının bu konu hakkında çalışmalar yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.

Motorine uygulanan 7 kuruşluk zammın devamının geleceği ise ekonomi kulislerinde konuşulan dedikodular arasında. Pek çok kişi döviz fiyatlarının artması ve altın fiyatlarının da yükselişe geçmesi ile birlikte motorinde yeni bir zammı yaşabileceğimizi vurgulamakta.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*