Bayram Öncesi Emekli Maaşı Ne Zaman Verilecek

Bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı tartışılırken , hükümetten 6 gün kararı çıktı. maaşlarının ise 1 hafta önce verilecek olması emeklileri sevindirdi.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yaklaşan Kurban Bayramı için alınan bazı kararları açıkladı. Arınç, Bakanlar Kurulu’nda alınan karar gereği arefe günü olan 24 Ekim Çarşamba günü yarım mesai yapılmayacağını, o gün izinli sayılacağını bildirdi. Emekli, dul ve yetim maaşlarının da bir hafta erken ödeneceğini söyleyen Arınç  otoyol, boğaz köprüleri ve toplu taşıma ücretlerinin de ücretsiz ya da indirimli olmasının karar bağlandığını belirtti.

emeklii

Arınç, “Arefe günü de tatil edildi. 29 Ekim’le birlikte tatil 6 gün oldu.” diye ifade etti. Arınç, Arefe gününün tatil edilmesi ve 29 Ekim’le birlikte bayram tatilinin 6 gün olduğunu kaydetti. Arınç, emekli, dul ve yetimlerin maaşlarının bayram öncesi ödeneceğini bildirdi. Arınç, emekli, dul ve yetim aylıkları ödemelerinin de Kurban Bayramı’ndan takriben bir hafta öncesinde yapılacağını aktardı.

Bu durumda emekli maaşlarının 23 ekim salı günü ya da 24 ekim çarşamba günü yatması bekleniyor

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*