Bayanlara 3 Bin Dolar Maaşlı İş

3 Bin Dolar Maaşlı İş İsteyen

 Zengin kişilerin seyehat ettiği kruvaziyerlerde tam 3 bin dolar maaşla çalışmak isteyen makyaj ve güzellik uzmanları için iş başvuruları başladı.

 Başvuran adaylar kurslara giderken para alacak, lüks gemilerde hem dünyayı turlayıp, hemde işini yapıcak.

 Yüksek gelirli kişilerin tatillerini geçirdiği lüks gemilere eleman arayan İngiliz Steiner şirketi, Türk güzellik uzmanlarına kapısını açtı. Türkiye’de MC Akademi ile çalışan İngilizler, gemilerde çalışacak 500 ile 3000 bin dolar arası maaş verecekleri makyaj uzmanlarını bekliyor.

 İŞKUR İLE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI

 Bu sene yaklaşık 500 kişiyi gemilerde çalıştıracak olan şirket, yeni elemanların alımı için kapısını açtı. Makyaj, manikür, pedikür, bakım gibi güzellik üzerine egitim verdikleri ögrencileri lüks gemilere yollayacak olan MC Akademi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, tatillerini bu gemilerde geçiren zengin turistlerin Türk makyajını ve Türk uzmanların yöntemlerini çok beğendiğini söyledi.

Bu yüzden gemilerde özellikle Türk güzellik uzmanlarının seçildiklerini aktaran Koçi yeni alınacak 250 kursiyer için İŞKUR ile ortak çalışma yürütüldüğünü ifade etti. Koç, ” Bu işbirliği ile ücretsiz verilecek. Kursiyerlere ihtiyaçları için günlük 15 TL ödenecek. Uzaktan gelenlere ise İstanbul’da kalacak yerler hazırlardık. Sertifikalar 3-6 ay arasında veriliyor. Kursu tamamlayanlardan seçilenler ögrenciler gemilerde görevlendirilecek” dedi.

 3 bin dolar maaşlı iş için Aranan özellikler:

 21 yaşından büyük olmalı

 İyi derecede İngilizce bilmeli

 Güzellik uzmanlığı sertifikasına sahip olmalı

En az ilkokul mezunu olmalı

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*