Bankada unuttuğumuz paralar

merhabalar

Görmeyenler için birde biz yazalım dedik.

Bankacılık Kanunu’nun 62’nci maddesine göre, “Bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak 10 yıl içinde aranmayan” paralar zaman aşımına tabi oluyor.

Bankalar internet sitelerinde bu listeyi açıkalayacaklar. Bütün bankaların listesini kontrol etmenizi öneririz. Aynı zamanda de internetten listeyi verecek.

Listeleri 30 nisana kadar görebiliyorsunuz ve bu zamana kadar işlem yapmanız gerekiyor. İşlem yapmazsanız o parayı bir daha alamıyorsunuz.2010 yılında 37 milyonun unutulduğu düşünülürse sizinde bankada unutmuş olduğunuz para olabilir

Yorumlar

 1. By_vezir says:

  Çok gerekli bir yazı yazmışsınız, böyle olaylara çok rastlanıyor.

 2. mmogin says:

  bende daha once unutmuştum paramı 😀 hatta su gunlerde bayagı bi unuttum, 4-5 tane hesap olunca ide kafa dolu olunca insan unutuyor 😀

 3. Mustafa says:

  Otobüste ayakkabı, takside para dolu çanta,
  uçakta elbise valizini unutan insanların ülkesi burası.
  Bankada parasını unutmuş çokmu yani.
  Ne milletiz be.

 4. ali kemal says:

  unutmasak da unutturuyorlar zaten bazı bankalar. unutturdukları aslında genelde bize ait olan para değil de, bizden alacağı paralar oluyor. hiç ummadıgın bir anda bi bakıyorsun bankadaki hesabından para eksiliyor. nedeni de zaten bi kılıfa uyduruluyor bi şekilde. bi hak iddia da edemiyorsun … dikkatli olmak gerek..

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*