BANKA KARTI KULLANICILARINA YENİ ŞOK

KULLANANLARDAN EKSTRA KESİNTİ TARTIŞMASI BİTMEDEN…

Geçtiğimiz günlerde uzun süre tartışmaların hedefinde olan kartları ve kullanım hakları şartları tam durulmuşken bankaların yeni uygulaması halkı çıldırttı.
Kart kullanım bedeli adı altında tüm kullanıcılardan haksız kazanç sağlayan bankalar bu uygulamaya fazla tepki verilmesi neticesinde, birtakım işlemler sonucu kimi kullanıcılara kart kullanım bedellerini geri ödedi.
Mağduriyeti kısmen giderilen kart kullanıcıları sessizliklerine dönerken kart kullanım bedeline kavuşamayan kullanıcılar bu tartışmalara devam etmekteydi.

KART KULLANMAMA KESİNTİSİ

Ancak bu günlerde bankalarda yeni bir uygulama kart kullanıcılarını şok etti.
Bu yeni uygulamanın adı ise Banka Kartı Kullanmama Bedeli olarak belirlendi.
Bu yeni banka kartı kullanıcılarını mağdur etme yöntemi ise şu şekilde işlemekte;
Herhangi bir bankadan talep edilen ve sahip olunan banka kartları, banka maaş kartları ve kartlarına kullanılmaması halinde kart sahiplerine kart kullanmama ücreti ödettirilecek.
Bu ödemeler ise kullanılmayan kartlar üzerinden alınmaya çalışılacak.
Yani özetle bu uygulama şu demek oluyor ki; Kart sahipleri hiç takip etmedikleri kartlardan ötürü, hiç harcama yapmasalar bile icraya kadar sorumlu tutulacaklar.
Takip etmedikleri için bu işlemlerin ne zaman başlatıldığı da birçok kullanıcı tarafından icra boyutunda gün yüzüne çıkacak.
İşlemsizlik ücreti kesintileri ise kullanılmayan kartlara yaklaşık 3 aylık bir süre için 8 TL şeklinde yansıtılacak.
Kullanılmayan kartların sahipleri hiçbir zaman borcum yok kafam rahat ferahlığı yaşamayacak. Kullanmadıkları kartlar için sürekli para ödemek zorunda kalacaklar.

Bu uygulamadan haberdar olup da kartlarını iptal ettirmek için bankalara koşan kullanıcıları ise; Kart İptalikredi kartı ödemeleri sürprizi beklemekte…

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*