Banka İşletim Ücretleri 2013

Banka İşletim Ücretleri 2013

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Banka ücretlerinin kaldırılması için bankalara 2013 yılında sert bir çıkış yapmıştı. ise  bu masrafları faizlere ve masraflarına ekleriz diyerekten resti çekmişti. O günden bu yana banka ücretlerinde bir değişme yok. Üstüne üstlük geciken borcunuz içi noterle size yollanan ihtarnamelerden de 60 lira civarında ücre talep edilebiliyor.

Artık bankaların aramalarını açmıyorum. Borç bilgilendirmesi için para , in faizi , o için para bu için para derken herşey için almaya başladı. Utanmasalar ” nasılsınız ” diye arayıp onuda ay sonundaki ekstreye ” Hal Hatır Sorma Ücreti” diye ekleyecekler. Bankaların aldığı kesintiler şu şekildeydi hatırlayacağınız üzere

bankalar-kesinti-2013

Bankalar Nelerden Kesinti Alıyor

Kredi kartı yıllık aidat ücreti     İşlemsizlik ücreti   Dosya masrafı  Komisyon ücreti  Hayat sigortası ücreti  Sigorta bedelleri  Katkı payı Ekspertiz ücreti  İpotek tesis ücreti İpotek ücreti   İlave peşin komisyon   Havale ücretleri   EFT ücretleri   Döviz transfer ücretleri   ATM’den masrafı  Bakiye görüntüleme ücreti   Mevzuat araştırma ücreti   Dekont ücreti   Ekstre ücreti  Telefon-faks-posta ücretleri  SMS-mail ücretleri   Şifre gönderim ücreti   Menkul kıymet bakım ücreti  Rehin-haciz kaldırma ücreti  Nakit avans komisyonu   Diğer şubedeki döviz tevdiat hesabından para çekme ücreti   Asıl kart bedeli  Harcama vaadi ihlal ücreti  Arşivden belge çıkarma ücreti  ‘Kredi kartı borcu yoktur’ yazısı alma ücreti .

Bankalar geri adım atmayınca iş artık tüketici dernekleri ve bankalara kaldı. Böylesine büyük bir sektöre karşı tüketici hakları derneklerinin neler yapabileceğini gerçekten merak ediyorum.

 

Yorumlar

  1. ne iş yapılır says:

    Herşeyden kesinti alıyorlar

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*