Balık Büfe Açmak

Balık Büfesi Nasıl Açarım

Balık restoranlara düşük maliyetlerine rağmen dişli bir rakip olan balık büfeler gün geçtikçe genişlemektedir.
Özellikle balık ekmek konseptine uygun olarak faaliyete başlayan balık büfeler zengin menüleri ile de dikkat çekebilmektedir.
Kalabalık merkezlerde, Avmlerde, park bahçe piknik alanlarında hemen hemen her yerde faaliyette bulunabilecek olan balık büfeler hızla çoğalmaktadır.
Düşük sermaye ile yatırım yapan girişimcisine ise kısa sürede gelir elde etmeyi sağlamaktadır.
Sağlık bakanlığından gerekli onaylı evrakları tamamladıktan sonra birkaç dekorasyon işlemi ve bir balıkçı ile uygun şekilde anlaşmalar yapıldıktan sonra balık büfemiz neredeyse hizmete giriyor.
İlk girişimciler olarak göz çarpan balık büfelerin birçoğu ise artık bayilik verme aşamasına gelmiş bulunmaktadır.

balık-büfe
Sermayeniz yeterli ve daha zahmetsiz bir yatırım yapma düşüncesinde iseniz franchise veren balık büfelerin iş sözleşmelerini bir gözden geçirmelisiniz.
Yatırım maliyeti en fazla 50.000 TL ye çıkabilen bu alanın aylık 25.000 ciro elde ettiği ise yapılan araştırmalar arasında.
Büfeye yeterli olacak bir dükkan kiralanması veya mobil stant imkanı var ise bu şekilde de işine girişim yapabilirsiniz.

HAMSİ FINGER, FISHANDCHIPS bu alanda adı geçen en başarılı balık büfeler statüsüne girmiş bulunmaktadır.

Girişimcilere bir diğer önerimiz ise. Balık büfe işine sıfırdan girişim yapmanızdır.
Eğer balık işinden anlıyorsanız bu iş daha da kolay bir hal alacaktır. Yada balık pişirme konusunda iyi bir eleman ile çalışmanız size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Merkezi bir yerde kiralanan dükkan ( bu dükkanın belediye tarafından onaylanması gerektir. Balık kokusu olacağı için her yere onay verilmemektedir) düşük tutulmuş dekorasyon fikirleri ile ( balık konseptine uygun çizgilere yer vermeniz sizi ayrıcalıklı kılacaktır) ve isminizin patentinin alınması ile start verilen işletmenizde ilk günler sıkıntı yaşasanız da kısa süre içinde kar elde etmeye başlayacağınıza inanıyoruz. Böyle bir işletenin sıfırdan kurulması için ise 20.000 TL maliyet en düşük olarak hesaplanmıştır.
tabii taze balık elde edebileceğiniz mutlaka bir balıkçınız ya da balık satışı yapan büyük bir firmanız olmak durumunda.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*