Avrupa Komisyonu Yardım ve İşbirliği

Kadın erkek eşitliğini geliştirmek amacıyla faaliyet gösteren kuruluşları ve otoriteleri arasında güçlü bölgesel ortaklıklar kurmayı amaçlayan programı için başvurular başladı. 50.000 Avro – 200.000 Avro arasında desteği sağlanacak projeye, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, yüksek öğretim kurumları ve uluslararası kuruluşlar katılabilir.

Yardım ve İşbirliği Ofisi (Europeaid)

Sivil Toplum Bileşeni – Ortaklık Eylemleri

Kadınların Güçlendirilmesi Proje Teklif Çağrısı

Avrupa Komisyonu Yardım ve İşbirliği Ofisi (Europeaid) tarafından Sivil Toplum Bileşeni Ortaklık  Eylemleri kapsamında “Kadınların Güçlendirilmesi” konulu proje teklif çağrısı 1 Mart 2011 tarihinde duyurulmuştur. Teklif çağrısı, Avrupa Birliğinde cinsiyet eşitliğini geliştirmek amacıyla faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve kamu otoriteleri arasında güçlü bölgesel ortaklıklar kurmayı amaçlamaktadır.

Teklif çağrısının özel hedefleri; kadın hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinin artırılması ve bu kuruluşların şeffaflığını ve hesap verebilirliğini iyileştirmek yoluyla, kamu düzeni üzerinde yerel, ulusal, bölgesel ve AB düzeyinde daha etkin olmalarını sağlanması; vatandaşların hak ve sorumlulukları konusundaki farkındalıklarının ve sivil toplum faaliyetlerine katılımlarının artırılması; sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ve iletişim ağlarınının geliştirilerek kültürlerarası diyaloğun geliştirilmesi; sivil toplum kuruluşlarının AB konuları ve üyelik sürecine ilişkin bilincinin artırılarak bu yolla doğru ve daha etkin bilgi paylaşımının sağlanması ve sivil toplum kuruluşlarının kadın haklarının iyileştirilmesi ve kadına karşı şiddetle mücadele konularında desteklenmesi olarak açıklanmaktadır.

Hibe programı doğrultusunda faydalanıcılara 50.000 Avro – 200.000 Avro arasında hibe desteği sağlanacak olup, projelerin en fazla %80’ine tekabül eden kısmı finanse edilecektir. Teklif çağrısı, kar amacı gütmeyen kuruluşlara, yüksek öğretim kurumlarına ve uluslararası kuruluşlara açıktır.

Başvurular için son tarih 31 Mayıs 2011 olarak açıklanmış olmakla birlikte, proje sunmayı hedefleyen kuruluşların suzan.arslan@ec.europa.eu Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine bir ay önceden proje verme niyetlerine ilişkin bilgi vermeleri önerilmektedir.

Başvurular elden veya posta yoluyla aşağıdaki adreslere yapılacaktır. Başvuru dokümanları ve ayrıntılı bilgiye Avrupa Komisyonu Yardım ve İşbirliği Ofisi (Europeaid) internet sitesinden erişilebilmektedir.

Yorumlar

 1. Bekir Bağış says:

  Bu tür projelere yapılan hibeler nerelere gidiyor acaba? Geçen gün bir haber programında bunlarla ilgili ayrıntılı bir araştırma seyretmiştim.
  Kimlerin bu paraları aldığını bayağı net anlatıyordu.

 2. Hakan says:

  Avrupa birliği fonları bu paraları babası hayrına vermiyor.Altında kimbilir ne çapanoğlu vardır. Afrikada bu kadar aç insan varken bu yardımları bu insanlara yapsalar ya.

 3. sevilay says:

  Bu Avrupa Birliği fonlardan dünya kadar parayı bize veriyor. İş Üyeliğe geldimiydi sizi alamayız diyor. Bu işten birşey anlayan varsa bizede anlatsın.Resmen dalga geçiyorlar.

 4. vedat says:

  Kadın erkek eşitliği nasıl birşey. Neye göre eşitler. Nerede eşitler
  bu tartışılır. Sanırım bu kadınlar tarafından bakınca problem oluyor.
  Erkekler için bir problem yok. İsterse kadınlar biz üstünüz de diyebilir!

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*