Avrupa Hissleri İnişe Geçti

Avrupada hisse senetleri son 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra yavaş yavaş gerilemeye başladı.ABD de parekende satışlar verisi beklenmedik bir şekikde yüksek çıkınca, Avrupada hisseler son 5 yılın en yüksek seviyesindne yavaş yavaş düşmeye başladı.

ABD’de perakende satışlar Nisan ayında yükseldi ve bu veri, tüketicilerin harcamalarını kısacağı yolundaki endişelerin azalmasına neden oldu. Mart ayında yüzde 0.5 düşen perakende satışlar, Nisan ayında yüzde 0.1 arttı. Bloomberg News’un anketine katılan ekonomistlerin tahminlerinin medyanına göre, bu verinin yüzde 0.3 düşmesi bekleniyordu.

BİST ise bugün %0.22 lik yükselişle günü 89675 puanla kapattı. BİST de uzun zamandan beri konuşulan 100.000 rakamına ulaşıp ulaşmayacağı merak konusu

cumhuriyet altını

cumhuriyet altını

ALTINDA DÜŞÜŞE DEVAM EDİYOR

Öte yandan altında düşüş devam ediyor. Son 4 aydan beri hiçbir tahmin tutmuş durumda değil. Sadece ünlü yatırımcı SOROS yatırımından çıktığını ve altının çok fazla düşeceğini söylemişti. Bundan sonra kısa süreli yükselişler yaşasada , genel olarak bir düşüş trendine girdi. Altının onsu 1430 dolara kadar geriledi

Altın Neden Düşüyor ?

En büyük sebeplerinden bir tanesi doların güçlenmesi. Dolar güçlendikçe altın zayıflıyor.Bu düşüşün ne kadar devam edeceğini hiçbir yatırımcı şu an için kestiremiyor.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*