AVRUPA HİBE PROGRAMI

Avrupa Birliği’nin eğitim ve gençlik alanındaki fırsatlarını ve kaynaklarını öğrenmek, proje uygulaması yapmış kişilerle tanışmak ister misiniz? Avrupa Gençlik Festivali 17 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’ndan…

15-21 Mayıs 2011 tarihleri, Avrupa Komisyonu’nun kararı ile tüm Avrupa’da Gençlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Her yıl farklı tarihlerde kutlanan Gençlik Haftası güzel bir tesadüf eseri 2011 yılında ülkemizin Gençlik Bayarmı olan 19 Mayıs Gençllik ve Spor Bayramı ile aynı tarihlere denk geldi. Gençlik Programı kapsamında her yıl yüzlerce projeye ve onbinlerce gencimize destek veren Merkez Başkanlığımız Avrupa Gençlik Haftası’nı 17 Mayıs 2011 tarihinde Konya’da düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacaktır. Etkinlik Ulusal Ajans ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında oluşturulan konsorsiyum tarafından, Ulusal Ajans finansmanı ile düzenlenmektedir.

Avrupa Gençlik Haftası kapsamında, Konya ilinden ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden daha önce Ulusal Ajans’tan destek alarak hazırlanan 42 proje sergilenecektir. Ana hedefi gençlik projelerinde görülen iyi uygulamaların yaygınlaştırılması olan etkinlikte proje sergilerinin yanı sıra, gençlerimizin ilgilerini çekebilecek çeşitli sanatsal, kültürel etkinlikler ile tartışma ve seminerlerin de yer alacağı etkinliğe 15-30 yaş arasındaki tüm gençlerimizi ve gençlik alanında etkin tüm kişi ve kuruluşları bekliyoruz.

Bu hedefle etkinlik başlıca 3 boyutta gerçekleşecektir:

1- Sergi alanı: Gençlik Programı bünyesinde yer alan farklı eylem başlıkları kapsamında gençler ve kuruluşlar tarafından hazırlanan ve uygulanan projelerin sergilendiği ana etkinlik alanıdır. Sergi alanında Gençlik Projelerinin yanı sıra yerel paydaşların çalışmalarını sunan stantlara da yer verilecektir. Böylelikle toplam 42 adet Gençlik Projesine ek olarak Konya Valiliği, Selçuk Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mevlana Kalkınma Ajansı, Selçuk Üniversitesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Sanayi Odası ve Ticaret Odası gibi yerel kamu ve özel sektör kuruluşları da birer standla katılım sağlayacaklardır. Toplam sergi sayısı 50 olarak gerçekleşecektir.
2- Etkinlik halk oyunları, el sanatları gibi etkinliklerle zenginleştirilecektir.
3- Proje sahipleri ile sahip olduğu fikirleri proje haline getirmek isteyen potansiyel yararlanıcıların bir araya gelecekleri seminer, sohbet saatleri bulunacaktır.

Hayallerin Gerçeğe Dönüştüğü Zaman: 17 Mayıs Konya Dedeman Otel saat: 10:00- 17:00

ETKİNLİK TÜM HALKIN KATILIMINA AÇIK VE ÜCRETSİZDİR.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*