Avm de Ne Satabiliriz ?

Yaz geliyor artık. Standlar artık lerin dışında da görülmeye başlandı. Henüz mart ayında olmamıza rağmen dondurma standları piyasaya çıkmış bulunmakta. Bir miktar sermayeniz varsa ve de ne standı kursam diye düşünüyorsanız bu yazı sizin için faydalı olacaktır.

AVM de Hangi Standı Açmalıyım ?

En başta bardakta mısır fikrinden bir uzak durun. Artık modası geçti, insanlar eskisi kadar rağbet göstermiyorlar. 3-4 sene önce ilk furyada kazananlar kazandı. Şimdilerd ise avm de bardakta mısır satmak fikri iyi bir fikir değil.Çukulata şelalesi tarzındaki standlar avm nin yerine göre iş yapıyor ya da yapmıyor. Açacağınız şehirde çok rağbet olma ihtimalide var olmama ihtimalide . Bu yüzden çukulata şelalesi fikri biraz riskli.

Şimdiye kadar avm lerde en çok iş yapan standlarda benim rastladığım patiseri standları. Poğaça,simit,ekler satan 6 metrekarelik standlara rağbet oldukça fazla.İnsanların çoğu avm ye gezmeye geldiğinden , karınlarını doyurmak için ucuz bir yerler arıyorlar. Bu da patiseri standlarını oldukça cazip kılıyor.

AVM de yeni bir fikri düşünüyorsanız eğer yurt dışındaki avm lerde neler satılıyor araştırmanız lazım. Amerikada küçük fanusta balık satarak başlayan adamın hikayesini mutlaka okuyun. Standda balıkmı satacağız diye düşünmeyin. İnsanların neye ilgisinin olduğunu anlamak oldukça zor.

avm de stand açmak

avm de stand açmak

Bardakta Risotto Satmak

Bu fikri deneyen varmı bilmiyorum ama tutacağını düşünüyorum. Bardakta mantı bile tuttuysa bu fikrin tutmaması için neden yok. Son dönemlerdeki yemek yarışmalarında sıkça yapılan bir yemek. Adıda şık. Ne yedin bugün ? Risotto.Kar marjıda oldukça yüksek olacaktır.

Matcha Milkshake Satmak

Sadece matcha milksahke satmak diyerek kısıtlandırmayalım. Matcha milkshake yeşil çaydan yapılan bir milkshake. Hem serinletici hemde faydalı bir milkshake anlayacağınız. Her kesime hitap edebilecek bir içecek tarzı. Bu japonların milkshake i. Sizde yanına birkaç tane milkshake eklerseniz, Küçük bir stand da milkshake satabilirsiniz. İnsanları artık dondurmadan sıkıldı. Yaz aylarında buz gibi mikshake e kimse hayır demez

Avm de ne satarım diye düşünüp durmayın. Yurt dışındaki avm leri iyi inceleyin. Klasik fikirlerden uzak durmaya çalışın. Ve bulunduğunuz şehirdeki avm nin standlarına olan ilgiyi iyi gözlemleyin. Şehirden şehire taleplerde fark olacaktır

Yorumlar

  1. dogalpazar says:

    faydalı bilgi paylaşımınız için teşekkürler..ufkumuzu açtı..

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*