Anahtar Kelime Raporu oluşturarak gelir elde edebilirsiniz

Arama motoru optimizasyonu ve online pazarlama konularında bilgi sahibiyseniz, bilgisayarınızda kimi araçları kurulu olmalıdır. Hızlı biçimde gelir elde etmek istiyorsanız, raporları meydana getirip satabilirsiniz. Bunun için ücretli bulma araçlarına da ihtiyacınız yok. Market Samurai’nin ücretsiz versiyonunu, Traffic Travis ve Google Keyword gibi araçları bu iş için kullanabilirsiniz. Bunun yanında Microsoft’un Buying Intent, Yahoo’nun Clues ve WordTracker Answers veri tabanı gibi özel araçlarını da kullanabilirsiniz. Bir paketini farklı araçlarla bir araya getirin ve bunu satın. Raporlarınızı göndermek için Excel ya da OpenOffice kullanabilirsiniz. Raporlarınızı sahbinden.com, gittigidiyor.com, fiverr.com, craigslist.com gibi sitelerde yayınlayabilirsiniz.

Anahtar kelime raporları satarak para kazanmak için şu yolları takip edebilirsiniz:

– Bir anahtar kelime paketi için teklif sunun:

Mesela arama sayılarıyla beraber 500 anahtar kelime, grafikler ve rekabet sayılarıyla beraber 5 dolar gibi bir teklif sunun.

– Fiverr.com ve craigslists türü sitelere reklamınızı verin. Türkçe site olarak da beskurusa.com ve 5egel.com gibi sitelere reklam verebilirsiniz.

– Müşterinizin verdiği bilgilerle birlikte raporlarınızı meydana getirin.

– Verileri Excel’e yükleyerek müşterilerinize yollayın.

Bu iş için teklifler 5 TL, 10 TL ve 20 TL arasında değişiyor ve yabancı sitelerde 5 dolardan başlıyor. Bu nedenle teklifinizi aşağıda belirlemeli ve daha fazla insana ulaşmaya çalışmalısınız.

Mesela fiverr.com’da biri şayet 1000 anahtar kelime talep ediyorsa bunun için 2 sipariş vermesi gerekir. Craigslist.com’da daha yüksek bir teklif sunabilirsiniz.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*