Altınmı Borsamı ?

Çeyrek altının fiyatı 152 TL ye dayanarak rekor kırdı. Kuyumcular artık bozdurmuyor.İstanbul Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gram fiyatı 90,15 liraya yükselerek rekorunu yeniledi. Altın nereye gidiyor ? Altın yükselişi ne zaman duracak ?

Dünya borsalarında sorun yaşanıyor. Türkiye borsası bu aralar çalkantılı. Merkez Bankası doların daha fazla yükselmemesi için müdahale ediyor. Ve bütün bunlar Altını besliyor. Büyük para babalarının yanı sıra sokaktaki halkta artık parasını altına yatırmaya başladı.

2 Haftdan beri altın çıkacak diyorduk çıktı. 2 Ağustosa kadar ABD nin borç tavanı krizi daha devam edecek gibi duruyor. Tahminim altın 30 temmuza kadar artamaya devam eder. ABD borç tavanını yükseltecektir. Yoksa global krizin eşiğindeyiz diyor Fed,sacks vs vs . Peki ABD nin olumu adım atacağı ne zaman belli olur ? 30 temmuz cumartesi ya da 1 Ağustos pazartesi günü piyasalar açıldığında. Bu yükselme Cuma günü piyasalar kapanırken duraklayabilir.

ABD nin borç tavan krizinini çözeceğine herkes kesin gözüyle bakıyor. Çünkü bile bile dünyayı ekonomik krize yollamazlar.Borç tavan krizi aşılırsa borsada bir süre yükselme beklenebilir. Bu zaman zarfı içinde altından çıkıp borsaya girmek mantıklı olabilir

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*