Altında Yeni Rekor 82 TL

Borsa indi borsa çıktı dolar indi dolar çıktı ama inmeyen tek yatırım aracı yine altın oldu. Son yıllarda uzun vadeli yatırımcıların sürekli yüzünü güldüren TL yi geçti.

Avrupa ülkelerindeki borç sorunu , dolar/euro paritesi ve bu dalgalı zamanlarda borsacıların hisse senetlerinden çıkması onları altına yönlendirdi ve altına olan talep arttı.1 gram altın 82 TL yi geçti ve rekoru kırdı.Spot altının ons fiyatı bugün 1,546.05 dolar civarında seyrediyor.

Global Piyasalardaki büyük yatırımcıların riskten kaçması cari açık ve riskler yatırımcıları altına yönlendirdi.Riskten kaçma eğilimi tersine döndüğünde altın fiyatı bir miktar gerileyecek, TL de değerlenecektir ve altının TL fiyatında hızlı bir gerileme görebiliriz. Böyle bir harekette ons altın fiyatının ilk etapta 1,525 dolar seviyelerine gerilemesini bekleyebiliriz

Öte yandan Euro bölgesi maliye bakanlarıda krizin İtalya ve İspanyaya sıçramasını engellemek için daha ucuz krediler, daha uzun vadeler ve daha esnek bir kurtarma fonu oluşturmayı kararlaştırdılar.

Şu altındaki yükseliş kendi kişisel fikrim olarak çok kısa bir süre daha devam eder. 84 leri görebilir sonra geri düşer. Uzun vadecileriçin bu fiyattan almak mantıklı değil. Yatırım tavsiyesi değildir

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*