Altın Yok Satıyor

Son yılların en büyük düşüşünü yaşayan , yatırımcıları da hareketlendirdi. alım satımı ile uğraşan kişiler fiyatlarının düşmesini fırsat bilip kuyumculara akın eder iken fiyatlarının düşüşü onlara yeni bir imkan sağlıyor. Uzun vadeli yatırım aracı olarak görülen kısa vadede oldukça zarar ettiriyor. ANTALYA Kuyumcular Odası (AKOD) Başkanı Ferda Erdem, yaptığı açıklamalarda altının fiyatının düşmesi ile birlikte ilginin artmasını belirtir iken çeyrek yerine gram alınmasını öneriyor.

ANTALYA Kuyumcular Odası (AKOD) Başkanı Ferda Erdem konuşmasında çeyrek altın alım ve satımını gerçekleştiren kişilerin al sat yaptıklarında 15 lira gibi bir zarar edeceğini belirtir iken daha karlı bir yatırım aracı olan gram altına yönelmeleri gerektiğini belirtiyor. Altına artan talep ile birlikte kuyumcularda altınlar tükenir iken İstanbul darphane deki altınların gecikmesi de sektöre darbe vuruyor. Altın almak isteyenler kuyumculara akın eder iken altın yok cevabını duymaya başladıklarını belirterek, bu yatırım aracını kullanmak isteyenlere çeşitli alternatifleri önerebiliriz.

Son 3 gün içerisinde düşüşü bırakıp yükselişe geçen altın fiyatları ise yavaş yavaş normale dönmeye başlıyor. ANTALYA Kuyumcular Odası (AKOD) Başkanı Ferda Erdem konuşmasında çeyrek altının satış fiyatını da açıklıyor. Çeyrek altının satış fiyatının 147.50 lira, alış fiyatının da 130 lira olduğunu aktaran Erdem insanların bu konuda dikkatli olmasını öneriyor.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*