Altın Temmuz Agustos Eylül

Temmuz Agustos Eylül 2012

Borsalarda sıkıntılı günlere girecek gibi duruyor dünya. Borsada düşüşler yaşandığında yatırımcılar altına yönelirler. Kriz kahini Roubini son açıklamasında Küresel Kriz için bütün adımların tamamlandığını söyledi. Roubiniye göre bu kriz şimdiye kadarki en etkili kriz olacak.

Diğer taraftan Merry Lynch altının 2000 dolara kadar yükseleceğini belirten boğalar arasına katıldı. Bankanın küresel emtia ve çoklu varlık strateji araştırma birimi başkanı Francisco Blanch, ’in yılın ikinci yarısında 500 milyar dolarlık bir varlık alım programı açıklayacağını ve bunun, altını yıl sonuna kadar çok yüksek seviyelere çıkaracağını düşünüyor.Eninde sonunda Fed in parasal gevşeme yapacağını düşünüyor.Parasal Gevşeme eylül öncesi olursa Altın daha önce ralliye başlayabilir. Fed parasal gevşemeyi seçimler sonrasına bırakırsa eğer altın rallisi kasın ayından sonrasına kalabilir.

altın eylul

Altın ne kadar yükselecek ?

Uzun zamandan beri 91 TL-95 TL  ve 1530-1600 dolar bandından gezen altında yatırımcılar yakın zamanda yükseliş bekliyorlar. 2000 dolarlara kadar ulaşması beklenen altın için bu 92 liralar alım fırsatı olarak algılanmalı yatırımcılara göre.

Önümüzdeki günlerde Fed in alacağı kararları iyi takip etmek gerekir. Parasal gevşeme açıklamasını beklemeden önce , bu parasal açıklamayı destekleyecek öncü açıklamaların yapılması bir işaret olacaktır. Altın yatırımcıları neyi takip etmeli ? Cevap basit. Fed in açıklamalarını

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*