Altın Onsu 2000 Dolar Olurmu ?

altin

Altın yatırımcılarının merakla cevabını beklediği soruların başında bu geliyor sanırsam. Fed para basmayı sürdürdükçe altının yükselişe devam edeceği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Peki bu yükseliş 2000 dolara kadar uzanırmı ? Altının onsu 2000 dolar olurmu sorusuna deutsche bank ın verdiği cevap olumlu

Deutsche Bank’ın Londra’daki Küresel Metal İşlemleri Başkanı Raymond Key, altının onsunun 2013’te merkez bankalarının para basmaya devam etmesi durumunda 2 bin doların üzerine çıkabileceğini söyledi.

Key, “2 bin dolar ihtimalini düşünüyoruz ama bunun da üzerine çıkabilir” dedi.

Küresel ekonomide merkez bankalarının resesyon ve Avrupa’daki borç kriziyle baş etmek için parasal genişleme politikalarıyla para basmaları, altının 12 yıldır devamlı olarak değer kazanmasını sağladı.

Altın destekli borsa yatırım fonlarındaki varlıklarda da geçen hafta itibariyle rekor pozisyon almalar görüldü.

 

Standard Chartere bankasının Küresel Metal İşlemleri Şefi Jeremy East, “Altın değerli metaller içinde en iyi performansı sergileyen emtia. Altındaki yükselişin en büyük tetikçisi ise borsa yatırım fonları” dedi.

Altının onsu 6 Eylül 2011’de 1911 dolar seviyesine çıkarak rekor görmüştü. Altının onsu şu anda 1720 doların altında işlem görüyor.

Altın yatırımcılarının yıl sonuna kadar beklemeleri tavsiye ediliyor yatırımcılar tarafından

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*