Altın Gramı 100 Lirayı Görürmü ?

Son zamanlarda altının yükselişi ile ilgili bilgiler veriyoruz sık sık.. Nedeni kıyıda köşede parası olan fakat doğru yatırımı ya da doğru işe henüz girememiş olanlar için , bu zaman aralığında paralarının değerini artırmalarına yardımcı olmak.

Euro bölgesindeki sorun ve ABD deki borç krizinin henüz aşılamamış olması altının en güvenli yatırım aracı olmasını sağlıyor.Çeyrek altın 145 lirayı gördü. Gram altın ise 82 lira civarında dolanıyor.Şimdi ise birkaç uzmanın yorumlarını paylaşacağım

Troy Kıymetli Maden Ticareti AŞ Genel Müdür Yardımcısı Nazlı Gökçe Mis şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yükselişin tek nedeni yok. Yakın zamanda euro bölgesinde borç problemi vardı ve bu şimdi diğer ülkelere de sıçradı. Euro bölgesinde bu tedirginlik yaşanırken, ABD’de borç tavanının yükseltilmesiyle ilgili kritik süreç gündeme geldi.

“Herkes bu nedenle çok tedirgin. Çünkü ABD’de borç tavanı yükseltilmediği takdirde bu domino etkisi yaratarak küresel piyasaların tümünü etkileyecek. Muhtemelen bütçe tavanı yükseltilecek ancak risk almak istemeyen yatırımcılar kaçmak için ilk durak olarak altını tercih ediyor.

“Perşembe günü AB liderleri toplanacak, 2 Ağustos’ta da ABD’de borç tavanını artırmak için süre doluyor. Bu iki tarih kritik olarak karşımıza çıkıyor.

Altın uzun süredir bir yükseliş yaşıyor ve son 18 günde ons başına 120 doların üzerinde artış kaydetti

ÇAVUŞÇULU: GRAM FİYATI HEDEFİ 100 LİRA
Ankara Kuyumcular ve  Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu da AA yaptığı açıklamalarda bezer tahminde bulundu. Çavuşculu, yükselişin süreceğini ve yıl sonu itibariyle altının onsunun 2000 dolar, gramının ise 100 liraya çıkacağını öngördüklerini söyledi.

Çavuşculu, açıklamada, Tunus’ta başlayan ve Kuzey Afrika ile birçok Ortadoğu ülkesine yayılan halk hareketlerinin siyasi anlamda tüm dünyayı etkilediğini anımsatarak, bu etkilenmenin ekonomik boyutunun da olduğunu vurguladı

Kıyıda köşede paranız varsa bu zamanlarda altına yatırmak mantıklı olabilir. Sürekli kazandırıyor ve yatıranların yüzünü hiç asmadı

Altının Gramı sene sonuna doğru 100 liraya dayanabillir. Bu da %20 lik bir artış demek. alarak 12000 lira yapabilirsiniz paranızı uzmanlara göre.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*