Altın Çilek Yetiştirmek

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın alışverişi ile gündemimize oturan ve adını öğrendiğimiz altın çilek her gün değerine değer katıyor. İlk günlerde kilosu 80 ile 100 TL arasında değişen altın çilek, besin değerinden bir şey kaybetmezken, üretime girmesi ile daha uygun fiyatlara satışa sunuluyor. Tüketici ise besin değerini göz önünde bulundurularak fiyatlardan hiç etkilenmediklerini söylüyor. Altın çilek bol lifli bir meyvedir. C vitamini deposudur. Seralar ya da açık alanlarda bu çilek yetiştirilebiliyor.
Avrupa’nın bu meyveyi keşfi ile Türkiye’den altın çilek talebinde bulunan firmaların sayısı gün geçtikce artıyor.
Sizde eğer bir gelir kapısı açmak istiyorsanız. Veya yeni projeler ile yeni yatırımlara adım atmak istiyorsanız Altın çilek üretimi ne girişebilirsiniz. Altın çilek bu fikre sahip olanlar için tam bir altın proje niteliğinde.
Bol lifli olan Altın çilek seralarda kolaylıkla yetiştirilebiliyor. Üstelik kısa sürede meyve vermeye elverişli bir bitki. Altın çilek bakımı oldukça zahmetsiz. Özellikle Akdeniz bölgesi bu meyve için çok uygun iklim şartlarına sahip. Bu bölgelerde olanlar altın çilek yetiştiriciliğini doğal ortamlarda kolaylıkla yapabilir. Altın Çilek yetiştirmeye hobi amaçlı olarak adım atan birçok kişi kısa sürede verim alınca işi ticarete döktüklerini söylüyorlar.


Altın çilek yetiştiriciliğine adım atarken bir dönümlük bir bahçeye sahip olmanız ve 1000 TL lik bir fide yatırımı ile başlayabilirsiniz. Altın çilekleriniz için pazarlarda manavlarda satışa başlayabilirsiniz ilk etapta. Daha sonra işleri ilerletip reklam çalışmalarına başlayın. Avrupa’dan Altın çilek için toplu alım taleplerinin çok fazla olduğunu düşünün ve değerlendirin.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*