Altın Alıp Satarak Gelir Elde Etme

Merhabalar Herkese tekrardan

2 hafta altının çıkacağını söylemiştik ve söyledikten 1 hafta sonra çıkmıştı. Altına yatırım yapanlar o zaman güzel gelir elde ettiler. Şimdi alıp satarak nasıl kazanırız onu inceleyelim. Bu iş için 10000 TL ve 30.000 TL arası bir miktar  yeterlidir. Daha küçük paralarlada yapılabilir ama karı tatmin etmez. Altının dolardan avantajlı olmasının nedeni sürekli olarak bir yükseliş içinde olması ve fiyatı biraz düşşede en geç 3-4 ay içinde o fiyata geri ulaşması. Bu yüzden altını en dipteyken ve dalgalanmanın en az olduğu zamanlar almak lazım. 58 Lirada alıyorsanız kendinize 4 aylık hedef koymanız lazım. Bu 4 ayda elbet bu fiyatı geçecektir. 4 ay diyorum çünkü bazen durağan süreler olabiliyor.

 Bu iş için iş bankası ve garanti bankasının internet işlemlerini kullanmanızı öneririm. 30000 TL ile yapılacak iştir bence bu. Ve ortalama olarak ayda 500 TL-2000 TL arası kazanmanız mümkün. Ekonomist ,para  gibi dergileri haftalık alarak ve ekonomi sayfalarını okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Köşe yazarları zaten ne olacağını kısa vadede az çok tahmin ediyorlar. Çin in Rusya ile arasındaki ticarette doları kaldırmasının kısa vadede ve uzun vadede ne gibi etkiler yapacağını söylüyorlar. Kazanmak için tek şart sermayeniz olması ve altını en düşük fiyattayken alıp beklemek. Ya da yükselirken  kısa vadede alıp satmak. Kısa vadede alıp satarken en tepe noktasına ulaşmayı beklemeyin. Küçük karlar elde edip 300 TL 500 TL kar edip geri çekilin.

Altın düştüğü zaman burda sanal olarak bir kasa açacağım. Ne kadara aldığımızı ve ne zaman nerden bıraktığımızı buraya yazacağım. Bu işede gittigidiyordaki gibi gerçek para ile girmek isterdim ama 30.000 TL nakitim olmadığı için bir kenarda giremiyorum.

Herkese hayırlı günler

Yorumlar

  1. Kader says:

    Bende altın alıp satmak istiyorum ama o kadar param yokki daha düşük meblağayla bu işi yapamammı ki….2bin de nekadar karı olur mesela riski varmı ne çekiyom asgari ücretle biriktiricem diye bide riski varsa hiç girmeyim ama çokda mantıklı geliyor bu işi takip edersen karı büyük.ama nasıl yapacam beni bi bilgilendirin lütfen.Önce küçük sermayeyle başlayım olmaz mı?Şimdi mesela ne yapmam gerekiyor altın alıyım mı.

  2. mrb gunluk altin veya dolar alarak nasil kar elde edebilirim.cok buyuk degil de gunluk 50 veya 100 tl devamli takip etmemmi gerekiyo fiyatlarini dustugunde almam ciktiginda satmammi gerekiyo ve dedigim kari bulmam icin nekadar para ayirmam gerekiyo.simdiden tsk.

Trackbacks

  1. oyyla.com diyor ki:

    Altın alıp satarak nasıl kazanırsınız…

    Altın alıp satarak kar elde etmenin yolları…

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*