Aksesuar Satışı Yapmak İstiyorum

Aksesuar Satışı Yapmak İstiyorum

Bijuteri sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir sektördür.
Girişimcilerine ilk adımlarında sıkıntılı durumlar yaşatsa da bir süre sonra büyük kar payı vermektedir.
Girişimcilerin başarısına bağlı olarak dış ticaret atağına da açık olan bijuteri alanı sürekli bir yenilenme süreci istemektedir.
Bijuteri alanında hızla ilerleyen firmalar bayilikler vererek girişimcileri desteklemektedir. Bayilik alanında en cazip olanakları sunan firma ise esmer bijuteri olarak bilinmektedir.

aksesuar-satmak
Diğer bir marka ise Coquet Acessories’tir. Yedi büyük ilde yirmiden fazla mağazası ile faaliyet gösteren marka bayileri ile hızla büyümektedir.
Bu markanın bir diğer özelliği ise bayilerine de bayilik verme olanağı sunmasıdır.
25.000 TL yatırım bütçesi ile iş olanağı sağlayan firma bayilerini her türlü reklam ve satış konusunda desteklemektedir.
Coquet Acessories’in bu yılki hedefi ise ana mağazaları ile birlikte bayilerinin aylık kar marjlarını sabitleyerek, bayilikleri ile birlikte yurt dışına açılmaktır.

Bu makalemizde ismi geçen bir bijuteri mağazasının bayisi olabilmeniz için gerekli olan şartları siz yatırımcılarımıza kabaca özetleyeceğiz. Siz de bu alanda gelişmek istiyor iseniz mutlaka bayilik veren bir firmanın yetkilileri ile irtibata geçmelisiniz.
Bijuteri mağazası açmak için aşağı yukarı gerekli olan ilk sermaye İlk sermaye: 200 bin TL ile 250 bin TL arasında değişmektedir. Bu miktarlar ürün çeşitliliğine, mağaza kapasitesine ve mağazanın açılması hedeflenen bölgeye göre değişiklikler göstermektedir.
Bijuteri alanında ise hedeflenen ciro her mağaza için metrekare başına 1,500 TL ve üzeri olarak değişkenlik göstermektedir.

 Aksesuar Satma İş Fikri Karlımıdır ?

Kâr marjı: Franchise’a, mağazalardaki satış fiyatı üzerinden % 60 oranında ıskonto uygulanıyor. Konseptin fazla dışına çıkmaması göz önünde bulundurularak yan ürünlerin satışı onaylanmakta ve bu satışlardan bayii direkt kendisi kar etmektedir.

Bütün bijuteri mağazalarında aranan en önemli ve temel özellik ise yatırımcının kendi işinin başında durması olmaktadır. Bayilik veren tüm markalar bu ince ayrıntıya fazlasıyla önem vermektedir. Yatırımcı mağazayı açıp işini elemanlara teslim edememektedir. Mağaza sorumlusu olarak mutlaka kendisi orada bulunmalıdır.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*