Ağustos 2011 Petrol

Taleplerin azaldığına dair işaretlerin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni teşvik programlarının hayata geçirileceği şeklindeki söylentilerin ardından New York petrolü, Mayıs’tan beri en hızlı düşüşüne yöneldi.

Londra Brent tipi , Nisan’dan beri en uzun kazanç dönemini kaydetti ve 7. gününde de artış gösterdi. New York petrolü ise Amerikan Enstitüsü’nün açıklamasının ardından dalgalı bir seyir gösterdi.

Benzin, Irene kasırgasının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki rafinerileri olumsuz etkilediğine ilişkin söylentilerden sonra ikinci gününde de yükseldi.

Jonathan Barratt, stoklardaki artışın piyasaların gerçek durumunu açıkladığını, fiyatlarda yükselme beklemediğini ifade etti.

Ekim vadeli ham petrol kontratları bugün Nymex borsasında %3 azaldı ve varil fiyatı 88,87 dolara düştü. Ekim vadeli ham petrol kontratları dün 1,63 dolar yükselmişti.

Ağustos’ta %7,1 azalan petrol fiyatları, 2011 sene genelinde %2,8 aşağıda seyrediyor. Ekim vadeli Brent tipi petrol kontratları %0,5 artış gösterdi ve varil fiyatı 114,54e yükseldi.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*