9 Ağustos Piyasa Yorumu

Bugün 2011 global krizi için önemli bir gün. Dünya Fed in ağzına bakıyor.Fed yeni bir parasal genişlememi diyecek yoksa bambaşka bir kararmı çıkartacak. Şimdiye kadar şapkadan tavşan çıkartarak yerinde kararlar aldılar. Ama uzmanlara göre artık şapkada büyük tavşan kalmadı.

Wall Street Journal a göre Kendisini ısırabilecek büyük tavşan bu” diye yazan , şu yorumu yaptı: “FED yeni bir gevşeme için enflasyonun yavaşladığından emin olmak isteyecek. Şapkadan çıkabilecek küçük ‘tavşan’ların ise ekonomiyi hızlandırmada fazla etkisi olmayacak. Bu durumda da FED faizleri daha da uzun bir süre sıfıra yakın tutacağını açıklayabilir

Öte yandan çeyrek altın 170 liralara koşarken Gram altın ise 100 lira barajını aştı.

Krizden Sonra altın  ne kadar daha artar?    Çeyrek 175 i görürmü ?     Çeyrek 200 TL yi görürmü ?

Belirsizlik ve düşüşün altın için her zaman iyi olduğunu söylemiştik.  2.2 olduğu zaman artık piyasaların soğumaya başladığı zaman olacaktır. 2.2  bu kriz için tavan noktalardan biridir.Bugünkü FED kararı piyasalara bir ateş ve belirsizlik daha düşürürse altının gramı artmaya devam eder. Eğer bir soğuma politikası izlenirse  ve borsalar yavaştan artışa başlarsa altında ani düşüşler görülebilir. İşler iyiye gitmeye başlarsa altın eski seviyelerine geri gelecektir.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*