700 noktada afet dönüşüm başlayacak

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar son derece önemli açıklamalarda bulundu. Eğer Başbakan Erdoğan bir tarih belirlerse aynı anda Türkiye’de toplam 700 yerde dönüşüm başlatılacak. Peki nedir bu dönüşüm? Vatandaşlar bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi değil. Bu da çeşitli yanılsamalara neden oluyor. “Kentsel dönüşüm” projesini duyan insanlar evlerinden olacaklarını bile düşünüyor.

 

Erdoğan Bayraktar bu konuda herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına dönüşüme ilk olarak kamu binalarından başlanacağını belirtti. Ancak yine de yıkımların olması kaçınılmaz. Erdoğan Bayraktar’ın açıklamalarından da yıkımların olacağı anlaşılıyor. Bayraklar yıkımlar için makinelerin ve çeşitli patlatma yöntemlerinin kullanılacağını belirtti.
Bayraktar açıklamalarında ’ne de değindi. hakkında Suudi Kralın satın alma işlemini yaptığında imara sahip olduğunu ve bu imarın daha sonra iptal edildiğinin altını çizdi. Bu nedenle hakkın verilmesinin hem gayrimenkul talebini arttıracağını hem de Türkiye’nin imajının kuvvetlendireceğini sözlerine ekledi.

 

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*