5000 TL Sermaye ile Ne Yapılır ?

ile İş Kurma

5000 TL sermayeniz varsa ve 5000 TL ile ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız doğru yazıdasınız. Daha önce 10.000 TL si olanlar için çamaşır yıkama dükkanı açmalarını söylemiştik. 5000 TL sermaye ile o kadar büyük iş yapamayacağımıza göre ticaret fikirlerini gözden geçireceğiz

Takı Sitesi ve Telefon Aksesuarı Sitesi Açma

Şimdilerde e ticaret sitelerinin scriptleri oldukça ucuzladı. Satacağınız ürünlerin sayısı azsa ve xml gibi entegrasyonlar yoksa daha az bir fiyata bile açabilirsiniz. Çinde cep telefonu kapakları ve takılar oldukça ucuz. Alibaba.com dan incelerseniz eğer , 1000 adet iphone kapağını 500 dolar gibi rakamlara almanız mümkün.Kalitesine göre değişmekte tabi. Türkiye’de ise bu kapaklar ve telefon koruyucuları desenine ve kalitesine göre 5 TL ile 20 TL arasında değişmekte. Aynı şekilde takılarında toplu alımında büyük indirimler yakalayabilirsiniz.

pembe-iphone-kapağı

Peki Nasıl Satacağız ?

E-ticaret sitesini kurduktan sonra kapak+kolye+küpe şeklinde satabilirsiniz. Kırmızı iphone kapağına kırmızı bir kolye ya da bileklikle birlikte bir paket oluşturursunuz. Bu kolyelerin tanesi 0.49 cent ten başlıyor. Amaç farklı bir satış tekniği uygulamak. İsteyene tek tek satmanızda mümkün.

Sattığımız Ürünün Reklamını En İyi Nasıl Yaparız ?

Bunun için ilk yol bildiğiniz gibi adwords ve facebook hedef odaklı reklamlar. Buralarda reklam verirken ince eleyip sık dokumak lazım, iyi kelime seçimleri lazım. Daha sonraki etkili yol ise teknoloji sayfalarına reklam vermek. Burdan geri dönüşleri iyi gözlemleyin. Sizi tatmin etmezse vazgeçebilirsiniz.Ürünleri çinden getirmek , e-ticaret sitesi açmak toplamda size 2500 TL gibi bir rakama mal olacaktır. Tabi getirdiğiniz sayıya göre de değişir. İsterseniz 100 adet getirip küçük miktarla başlayabilirsiniz. Bunun maliyetide 1000 Lirayı bulur .1000 lira ile ne iş yapılır diye düşünürseniz bu iş yapılabilir. Geri kalan bütçe ilede reklam vermek akıllıca olacaktır.

Bu e-ticaret sisteminin google da daha iyi çıkması için ekstra ücret harcamanıza gerek yok. Çünkü getrdiğiniz ürünlerin resimlerini siz çekeceksiniz ve uzun ,güzel açıklamalar yazacaksınız. Açıklamalar ve resimler orjinal olduğu için ziyaretçi çekmeniz kolaylaşacaktır.E-ticaret sitesinin facebook,twitter,instagram ve pinterest gibi sayfalarını oluşturursanızda tadından yenmez. Özellikle pinterest de 3-4 orjinal kapak resmi paylaşırsanız ziyaretçi sayısında inanılmaz değişiklikler yakalayabilirsiniz.En düşük sermayeli iş fikirleri arasında en etkilisi budur sanırım

sermaye ile işe girmek istiyorum diyenlere şimdilik en iyi fikir budur kanaatindeyim. Olumlu ve olumsuz yorumlarınızı bekliyorum. Bu yazıyı facebok ya da twitter adreslerinizde paylaşmanız beni daha fazla faydalı yazı yazmaya teşvik edecektir.

Yorumlar

 1. birkan says:

  alibaba sitesinden nasıl mal alabilirim bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

 2. Gümrük müşaviride tutacaksınız.Astarı yüzünden pahalıya gelir.

 3. TAMER ERDEM says:

  10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…
  TAMER ERDEM
  SİGORTA
  ARA.HİZM.LTD.ŞTİ.
  Genel Müdürlük
  Hürriyet Mah.267.Sok.No:16
  (Kuveyt Türk Bankası Sok.)
  0212 618 48 80
  tamer.erdemsigorta@hotmail.com

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*