45.000 KİŞİ İŞE ALINACAK

Bir süredir Türkiye’de kriz nedeni ile küçülme politikası uygulayan firmalar birçok işçiyi işten çıkarmak zorunda kaldı.
Firmalar işçi çıkarma politikası ile maliyetlerinde düşürme başarırken birçok kişi ise sorunu ile yüzleşmek zorunda kaldı.

2009 yılında işsizlik sorunu %15 ler civarında iken 2013 raporlarına göre %9 a düştü.

2013 için yapılan araştırmalarda birçok sektörde birçok firmanın yüksek oranlarda yapacağı belirlendi.
80 büyük firmayı kapsayan araştırma sonuçlarında 45.000 kişiye iş olanağı sağlanacağı belirlendi.

Bu firmalar ve toplam olarak iş imkânı sağlayacakları kişi sayıları ise şu şekilde sıralanabilir;

MİGROS

Denizli, Edirne, Tekirdağ başta olmak üzere birçok yeni ilde mağaza açacak olan MİGROS, bu yeni mağazalarda görevlendirilmek üzere değişik departmanlarda toplam 3bin kişiye iş imkânı sağlayacaklarını belirtti.

DEFAKTO

Hem merkez olarak hem de yeni açılacak mağazalarda görevlendirilmek üzere toplam 1937 kişi işe alınacak

VATAN BİLGİSAYAR

Açılması tasarlanan ve birçoğu da açılmış olan yeni mağazalarda görevlendirilmek üzere toplam 900 personel alımı yapılacak.

KİLER

toptan ve perakende alışveriş mağazası olan yeni mağaza açılışları nedeni ile toplam 750 yeni personele ihtiyaç duyduklarını belirtti.

KOÇTAŞ

4 yeni büyük mağaza açmayı hedefleyen KOÇTAŞ; bu mağazalarda görevlendirmek üzere acil olarak 600 kişiye iş olanağı sağlayacaklarını belirtti.

GOLD

sektöründe öncü olan Gold firması yeni açılacak mağazaları için 500 kişilik bir kadroya ihtiyaç duyduklarını belirtti.

PENTİ

Sektöründe hızla büyüyen bir isim olan PENTİ, yeni organizasyonları sebebi ile toplam 450 kişiyi kapsayacak bir ekip kurmaya hazırlandıklarını belirtti.

WATSONS

Büyümeyi hedefleyen firma, alanda uzmanlaştırılacak 400 kişiyle iş birliği yapacaklarını belirtti.

MAVİ

Mevcut departmanlarında ilerleme kaydeden personellerin yerini alabilecek, yeni personellere iş imkânları sağlamayı planladıklarını belirtti.
Toplam olarak 310 kişiye ihtiyaç duyduklarını, fakat departmanlar içi yükselme nedeni ile her zaman yeni çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duyduklarının ise altı önemle çizildi.

BİMEKS

2013 yılında 25 yeni şube açmayı hedefleyen firma, bu yeni şubelerde görev alabilecek 250 kişiye iş imkânı sağlayacak.

DEİCHMANN
toplam 5 ilde yeni mağazalar açacak olan firma, çeşitli illerde, çeşitli departmanlarda görevlendirmek üzere 250 kişiye iş imkânı sağlayacaklarını belirtti.

SUNSET

2013 de yeni yatırımlar için birçok projesi olan firma bu yolda beraber hareket edebilecekleri toplam 250 kişi ile iş birliği yapmayı hedefliyor.
Decathlon Türkiye

Büyük şehirlerde açılacak olan yeni mağazaları için toplam 200 kişiye iş imkânı sağlanacak.

ORKA GROUP

mevcut firmalarında görevlendirilmek üzere yeni 200 personel ile iş anlaşması yapacaklarını belirtti.

CARREFOUR-SA

Sürekli olarak yeni mağaza açılışlarında bulunan CarrefourSA, mevcut departmanları ve sürekli olarak yenilenen aktif eleman kadrolarını güçlendirmek için toplam 175 kişiye iş imkânı sağlayacaklarını belirtti.

TEKİN ACAR

2013 yılında özellikle Anadolu’da büyümeyi hedeflediklerinden dolayı; toplan 150 kişilik yeni personel kadrosuna ihtiyaç duyduklarını belirtti.

İPEKYOL

2013 yılının ilk yarısında açılacak olan yeni mağazalarında görevlendirilmek üzere toplam 130 yeni personele ihtiyaç duyduklarını belirtti.

işe alım

Çatısı altında bulunan birçok firma için ve bu firmaların yeni açılacak mağazalarında görevlendirilmek üzere toplam 90 kişiye iş imkânı sağlanacak. Bu firmalar ise; Network, Fabrika, Divarese, Que ve Beymen olarak belirtildi.

BENETTON

2013 yılının ikinci yarısında açılması kararlaştırılan yeni mağazalarda görevlendirilmek üzere toplam 70 yeni personele ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*