3 Çocuğa Vergi Yok

Artık 3 çocuk sahibi olan ve asgari ücret geliri olan ailelerden vergi alınmayacak.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nin 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda gündeme gelen konuşma Ali Babacan tarafından yapıldı. 
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan 3 çocuk sahibi ve evli vatandaşlardan artık vergi alımına son verileceğini bildirdi. Babacan vatandaşların geliri olmadan giderlere sahip olduğuna da dikkat çekti. “Kazançları olmadan vatandaşlar harcama yapıyor” dedi. 

Bu gelir sorununun vatandaş üstündeki olumsuz etkilerine de değinilen toplantıda. AB de başta olmak üzere birçok ülkede uygulanan stres testlerinin Türkiye’de de uygulandığı bildirildi.

 

Türkiye’de ki bankacılık sektörüne de değinilen toplantıda Babacan; Türk bankalarının kriz döneminde çok başarılı çalışmalar yaparak yüksek performans sergilediklerini söyledi. Bankaların çalışmaları ise simülasyon çalışmaları ile sürekli olarak izlendiğine ve denetlendiğine de dikkat çekildi.
Bu kriz döneminde Türk bankaları diğer ülkeler arasında bankacılık konusunda önemli tedbirler almaya gerek duymayan tek ülke olarak da önemli bir konumda olduğuna dikkat çekildi.
Türk bankalarının önemli bir konumda olmasının bir nedeni de Uluslar arası bankaların değerli olan ölçüde bütçelerini Türk yatırımlara ayırmış olmasıdır. Acil nakte ihtiyacı olan ya da bilançoda düzenlemeye gidecek olan uluslar arası bankalardan biri ilk adım olarak Türkiye’de mevcut olan çalışmalarını değerlendirmeye almaktadır.

Türkiye’de tasarruf planlarının da sıfıra inmek üzere olduğuna dikkat çeken Babacan; bu konuda da çalışmaların başlatılacağının sinyallerini verdi.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*