2011 YILI İNŞAAT SEKTÖRÜ BEKLENTİLERİ

İnşaat sektörü ekonomide çok önemli bir sektördür. Kendi gelişiminin yanında alt sektörlerde de hareketlenme sağlar. 40’a yakın alt sektörü etkiler. İnşaat sektörü açısından da önemli katkılar sağlıyor.

2009 yılında % 16,3’lük küçülme göstermesine rağmen sektörün 2010 yılını yaklaşık %16’lık ile kapatması bekleniyor. İlk 9 aylık büyümenin %18,4 olması bu beklentinin gerçekleşmesinin zor olmayacağını gösteriyor.

İnşaat sektörünün ana omurgasını oluşturan sektörü oldukça iyi durumda özellikle sonbaharla beraber hareketlenme yaşandı. Birçok konut projesi art arta açıklanıyor.

kredilerinin oldukça uygun olması faiz oranlarının düşüklüğü sektörü hareketlendiriyor. İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı Nazmi Durbakayım’a göre 2011 yılı sektörü için çok önemli bir gösterge olacak. Durgunluğun ardından hareketlilik yaşanacak.

İnşaat sektöründe bu kadar hareketlenme yaşanırken 2011 yılında sektöre ait hisse senetlerinin de hareketlilik göstereceği beklentisi içerisindeyiz. İnşaat sektöründeki canlanma 2011 yılında hisse senetlerinin de değerini arttıracak gibi gözüküyor. Yatırımcılar bazı değerlendirmeler ve araştırmalar yaparak kendilerine en uygun hisse senetlerini portföylerinde değerlendirebilirler.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*