14-20 Kasım Global Girişimcilik Haftası

Bu sene tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Her sene dünyada 123 ülkede Kasım’ın üçüncü haftası kutlanan GGH, bu sene 14-20 Kasım tarihleri arasında kutlanacak. Global Haftası’nın temellerini 2008 senesinde Enterprise UK atmıştı. Geçen seneki Global Haftası’nda girişimcilere yönelik 37.561 etkinlik yapılmıştı ve 7 milyon 252 bin adet gence ulaşılmıştı.

GGH, gençleri yenilikçiliğe ve girişimciliğe yönlendiriyor. Yeni Girişimcilere önemli avantajlar sağlayan bu hafta, 2009’dan beri Türkiye’de kutlanıyor. Geçen seneki Global Girişimcilik Haftası’nda Türkiye’den 38 ildeki 178 etkinlikte 18.000 girişimciye ulaşılmıştı.

GGH boyunca Türkiye’de 200’den fazla paydaş, yüzlerce etkinlik gerçekleştirecek.

GGH, 14 Kasım Pazartesi günü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’ndaki GONG çalışmasıyla start alacak ve açılış törenine Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aynur Bektaş, Ali Sabancı, Gülden Yılmaz, Özcan Tahincioğlu gibi birçok ünlü katılacak. GGH’ın en mühim etkinliği 17 Kasım Perşembe günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan .

GGH’ye ilişkin mühim gelişmeler GGH’ın internet sitesinden, twitter veya facebook hesaplarından takip edilebilir. Yeni girişimcilere etkinliğe şimdiden kayıt olmalarını öneriyoruz.

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*