100000 Lira Sermaye ile İşler

Türkiye’de hızla artan işsizlik sorunu nedeni ile, hergün küçük sermaye ile ne iş kurabilirim düşüncesine sahip olan insanların sayısı artmaktadır. Birçok girişimcilik fikri olduğu için büyük kararsızlık yaşayan yatırımcılar bu süreci sıkıntılı geçirmektedir. Bu soruna destek olabilmek için bu yazımızda küçük sermaye ile başlangıç yapılabilecek kar oranları yüksek iş fikirlerimizi paylaşacağız. 100.000 TL den az sermaye gerektiren girişimci fikirler ile birlikte bayilik veren firmaları da önereceğiz. Franchise veren firmalar arasında da az sermaye ile çok güzel iş imkanları bulunmaktadır.

ser

Yeni bir işe girişirken her şeyden önce kararlı olmak gerekir. Uzun bir araştırma sürecinden sonra tek bir işe odaklanıp o işfikri üzerinde çalışmalar yapmak gereklidir. Pazar araştırması bu konuda es geçilemeyecek bir noktadır. İşin size getirisi, zarar noktaları, yatırımın size kar olarak geri dönüş yapabileceği süreç gibi birçok detay nokta ince ince düşünülmelidir. Bayilik girişimciliğinde birçok detay planları ismi geçen ve markalaşmış bir firma ile adım atmanız tüm bu satış ve kar marjı düşüncelerinde size rahatlık sağlayacaktır. Satış olur mu kaygısı bir nebze azalmış olacaktır. Ancak bu durumda da işletmeniz için kira bedelleri uygun işlek bir alanda olmasına özen göstermeniz gerekmektedir

Sermayeniz oldukça düşük ise ve kira ödeme konusunda sıkıntıya gireceğinizi düşünüyor iseniz seyyar satış noktaları alanında bayilik veren firmaları araştırmalısınız. Son dönemlerde çubukta patates, günlük midye, kozmetik satış noktaları, GSM operatörlerinin satış noktaları çok cüzi fiyatlar ile bayilik vermektedir ve satış yapılacak alanlar firmanın iş sözleşmeleri ile sizin için belirlenebilmektedir. sıfırdan yeni bir iş fikrini hayata geçirip kazanç sağlamak her ne kadar size daha karlı gelse de büyük riskler içermektedir. Kenara işinizin oturması sürecinde sizi destekleyecek bir miktar sermaye ayıramıyor iseniz mutlaka marka olmuş bir firmanın bayiliğine yönelmelisiniz. sermayeniz 100.000 TL’ nin de altında ise büyük tekstil firmalarının satış temsilciliğine yönelebilirsiniz. Sıcak satış yaparak firmadan aldığınız tekstil ürünlerini kısa sürede nakite çevirebilirsiniz.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*